X Ogólnopolski Festiwal Taneczny "Róża 2017"

Podczas Festiwalu Tanecznego "Róża 2017" wystąpiło 78 zespoły (1257 tancerzy i tancerek), 51 trenerów, w różnych kategoriach wiekowych, reprezentujące 28 miast z kilku województw (Będzin, Bielsko Biała, Buczkowice, Chełmek, Chrzanów, Cieszyn, Dębica, Gliwice, Jaworzno, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Lubomia, Marklowice, Mikołów, Mysłowice, Osiek, Oświęcim, Radzionków, Ruda Śląska, Rybnik, Sosnowiec, Świnna, Trzebinia, Tychy, Wapienica, Zabierzów, Zabrze, Żory, Żywiec).

Honorowy patronat nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Sosnowca, Pan Arkadiusz Chęciński

Turniej sędziowali:
- pani Małgorzata Szyszka - dyplomowany trener i choreograf tańca ludowego
- pani Agnieszka Grzywa - wicemistrzyni Europy w IX ELITE Cheerleading Championship 2012 - Niemcy. Uczestniczka Mistrzostw Świata ICU - Orlando Floryda USA - oraz IASF - Floryda USA, Wicemistrzyni Europy w IX ELITE Cheerleading Championship 2012 - Niemcy. Obecnie instruktorka tańca dzieci i młodzieży.
- pan Adam Szendzielorz - dplomowany instruktor tańca sportowego Polskiej Akademii Sportu. Instruktor i choreograf tańca towarzyskiego od 2006 roku, tancerz międzynarodowej, najwyższej klasy tanecznej S w tańcach latynoamerykańskich.
- pan Mariusz Kowalski - trener, choreograf, reprezentujący style HIP-HOP, FUNKY, BREAK DANCE oraz taniec współczesny

UCZESTNICY
Nazwa grupy Miejscowość Szkoła / Klub Zajęte miejsce
Kategoria do lat 9
Mini Promyczki Ruda Śląska Osiedlowy Dom Kultury RSM „Matecznik” I miejsce
Błysk Oświęcim Szkoła Tańca Astra II miejsce
eLDe Jump Gliwice Szkoła Tańca Anna Nawara III miejsce
Axel Fresh Chrzanów Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi Wyróżnienie I stopnia
Fresh Oświęcim Szkoła Tańca Prestiż Wyróżnienie I stopnia
Promyczek Kuźnia Raciborska Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Wyróżnienie I stopnia
RDS Kids Trzebinia Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 Wyróżnienie II stopnia
Mini Souliki Dębica Szkoła Tańca i Ruchu "SOUL DANCE" Wyróżnienie II stopnia
Zespół Tańca ART Tychy Niepubliczne Przedszkole "Akademia Radosnego Malucha" o profilu artystyczno-językowym Wyróżnienie II stopnia
Wesołe Nutki II Żory Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Super Gimone Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie III stopnia
Unique Mysłowice Extreme Team Wyróżnienie III stopnia
Zespół Tańca MINI ART Tychy Niepubliczne Przedszkole "Akademia Radosnego Malucha" o profilu artystyczno-językowym Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 10 do 13 lat
Promyczki Ruda Śląska Osiedlowy Dom Kultury RSM „Matecznik” I miejsce
Axel Show Chrzanów Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi II miejsce
RDS King Trzebinia Royal Dance Studio III miejsce
Perły Cieszyn Studio Tańca Releve Wyróżnienie I stopnia
Axel Bang Chrzanów Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi Wyróżnienie I stopnia
TDK Crew Żywiec Klub "Śrubka" Wyróżnienie I stopnia
Souldensiaki Dębica Szkoła Tańca i Ruchu "SOUL DANCE" Wyróżnienie I stopnia
Bingo Oświęcim Szkoła Tańca Astra Wyróżnienie I stopnia
Choco Oświęcim Szkoła Tańca Prestiż Wyróżnienie I stopnia
eLDe Wow Gliwice Let's Dance Studio Tańca Wyróżnienie I stopnia
Flex Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie I stopnia
Format Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie I stopnia
Uśmiech kadetki Tworków Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach Wyróżnienie I stopnia
RDS One Trzebinia Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 Wyróżnienie II stopnia
FD Kids Zabierzów Frygi Drygi Natalia Kubica-Lupa Wyróżnienie II stopnia
Wesołe Nutki I Żory Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Magic Stars Chełmek Lingo House Wyróżnienie II stopnia
Chilli Oświęcim Perfect Wyróżnienie II stopnia
Crystal Oświęcim Szkoła Tańca Prestiż Wyróżnienie II stopnia
eLDe Squad Gliwice Studio Tańca Anna Nawara Wyróżnienie II stopnia
Bajka Osiek Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 1 Wyróżnienie II stopnia
School Dance Sosnowiec Miejski Dom Kultury "Kazimierz" Wyróżnienie III stopnia
Mini Gimone Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie III stopnia
RDS Team Trzebinia Royal Dance Studio Wyróżnienie III stopnia
RDS Queen Trzebinia Royal Dance Studio Wyróżnienie III stopnia
Power Chełmek Ling House Wyróżnienie III stopnia
Domino Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Top Kids Świnna Gminny Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
Rozrabiaki Max Zabrze Studio Tańca Ulicznego OPP4 Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 14 do 16 lat
TACY-SAMI Ruda Śląska Zespół Szkół Specjalnych nr 3 im. Św. Łukasza Wyróżnienie specjalne
May Day Ruda Śląska Osiedlowy Dom Kultury RSM „Matecznik” I miejsce
Axel Crew Chrzanów Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi II miejsce
Imagine Bielsko-Biała Szkoła Tańca Cubana III miejsce
Gimone Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie I stopnia
Axel Rush Chrzanów Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi Wyróżnienie I stopnia
WN Dance Group Żory Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie I stopnia
eLDe J's Gliwice Let's Dance Studio Tańca Wyróżnienie I stopnia
Project AS Sosnowiec Akademia Tańca AS Wyróżnienie I stopnia
Akcent Oświęcim Szkoła Tańca Astra Wyróżnienie I stopnia
Ventus Oświęcim Szkoła Tańca Astra Wyróżnienie I stopnia
FD I Zabierzów Frygi Drygi Natalia Kubica-Lupa Wyróżnienie II stopnia
Uśmiech juniorki Tworków Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach Wyróżnienie II stopnia
Elastic Dance Team Będzin "Dance4You" Szkoła Tańca i Fitnessu Wyróżnienie II stopnia
Formacja tańca jazzowego J-J Bielsko-Biała Świetlica w Mikuszowicach Krakowskich Wyróżnienie II stopnia
FD II Zabierzów Frygi Drygi Natalia Kubica-Lupa Wyróżnienie II stopnia
Contra Wapienica Miejski Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
Teatr Tańca "Anomalia" Buczkowice Gminny Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
Soul Dance Juniorzy 1 Dębica Szkoła Tańca i Ruchu "SOUL DANCE" Wyróżnienie III stopnia
Focus Oświęcim Perfect Wyróżnienie III stopnia
Impuls Wapienica Miejski Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Family Crew Mysłowice Extreme Team Wyróżnienie III stopnia
Candy Girls Świnna Gminny Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
Slide Mikołów Ognisko Pracy Pozaszkolnej Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 17 lat
Efect Oświęcim Stowarzyszenie Klub Tańca Sportowego Efekt I miejsce
eLDe Crew Gliwice Let's Dance Studio Tańca II miejsce
Teatr Tańca Pasja Bielsko-Biała Zespół Szkół Ogólnokształcących im. AK III miejsce (zdecydowała dogrywka)
Advance Bielsko-Biała Szkoła Tańca Cubana Wyróżnienie I stopnia (zdecydowała dogrywka)
Aplauz Marklowice Stowarzyszenie Artystyczne Zespołu Aplauz Wyróżnienie I stopnia
Focus Dance Team Będzin "Dance4You" Szkoła Tańca i Fitnessu Wyróżnienie II stopnia
eLDe Flow Gliwice Studio Tańca Anna Nawara Wyróżnienie II stopnia
Flesz Dance I Lubomia Gminny Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Aesthetic Sosnowiec Akademia Tańca AS Wyróżnienie III stopnia
She-Cat's Żywiec Klub "Śrubka" Wyróżnienie III stopnia
"Bez nazwy" Radzionków Centrum Kultury "Karolinka" Wyróżnienie II stopnia
Wataha Crew Sosnowiec Akademia Tańca AS Wyróżnienie III stopnia


Sponsorzy Festiwalu:

Pracownia Reklamowa WATERMELON - www.watermelon.com.pl
KONSUL Trofea Sportowe - www.konsul.biz.pl
Drukarnia Imielski - imielski.pl
Agencja Ochrony Mienia Grot Jerzy Dudek - grot.biz.pl
Mała Gastronomia Katarzyna Bobek Sosnowiec
NCC Nieruchomości - ncc-nieruchomosci.pl


Patroni medialni:

Kurier Miejski - www.kuriermiejski.com.pl
Twoje Zagłębie - www.twojezaglebie.pl
Telewizja TVP Katowice - katowice.tvp.pl
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach - www.rok.katowice.pl


1 2
3 4
5 6
7 8
9 10
11 12
13 14
15 16
17 18
19 20
21 22
23 24
25 26
27 28
29 30
31 32
33 34
35 36
37 38
39 40
41 42
43 44
45 46
47 48
49 50
51 52
53 54
55 56
57 58
59 60
61 62
63 64
65 66
67 68
69 70
71 72
73 74
75 76
77 78
79 80
81 82
83 84
85 86
87 88
89 90
91 92
93 94
95 96
97 98
99 100
101 102
103 104
105 106
107 108
109 110
111 112
113 114
115 116
117 118
119 120
121 122
123 124
125 126
127