IX Ogólnopolski Festiwal Taneczny "Róża 2016"

Podczas Festiwalu Tanecznego "Róża 2016" wystąpiło 81 zespoły (1270 tancerzy i tancerek), 60 trenerów, w różnych kategoriach wiekowych, reprezentujące 30 miasta z kilku województw (Będzin, Bielsko Biała, Chełmek, Chrzanów, Czeladź, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Kraków, Krempachy, Libiąż, Lubomia, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Morawica, Osiek, Oświęcim, Piekary Śląskie, Radzionków, Ruda Śląska, Rybnik, Sosnowiec, Świnna, Tworków, Zabrze, Zielonki, Żarnowiec, Żory).

Honorowy patronat nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Sosnowca, Pan Arkadiusz Chęciński

Turniej sędziowali:
- pani Małgorzata Szyszka - dyplomowany trener i choreograf tańca ludowego
- pani Agnieszka Grzywa - Wicemistrzyni Europy w IX ELITE Cheerleading Championship 2012 - Niemcy. Uczestniczka Mistrzostw Świata ICU - Orlando Floryda USA - oraz IASF - Floryda USA, Wicemistrzyni Europy w IX ELITE Cheerleading Championship 2012 - Niemcy. Obecnie instruktorka tańca dzieci i młodzieży.
- pani Sabina Delmaczyńska - trener, instruktor, choreograf w technikach modern, taniec współczesny, jazz, tancerka Grupy Tańca Współczesnego
- pan Witalij Jakimowicz - baletmistrz, absolwent kijowskiej szkoły baletowej, pedagog, choreograf, trener klasy Polish Level I Cheerleaders, sędzia cheerleaders

UCZESTNICY
Nazwa grupy Miejscowość Szkoła / Klub Zajęte miejsce
Kategoria do lat 9
Zespół taneczny Uśmiech kadetki Tworków Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach I miejsce
Mini Promyczki Ruda Śląska Osiedlowy Dom Kultury RSM „Matecznik” II miejsce
Błysk Libiąż Studio Tańca Marty Kremer III miejsce
Wesołe nutki Żory Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie I stopnia
Fresh Oświęcim Szkoła Tańca Prestiż Wyróżnienie I stopnia
Choco Oświęcim Preludium Wyróżnienie I stopnia
Szok potworki Jastrzębie-Zdrój Studio Ruchu i Tańca Szok Wyróżnienie I stopnia
Rozrabiaki Zabrze Studio Tańca Ulicznego OPP4 Wyróżnienie I stopnia
Top Kids Świnna Gmkinny Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Genialnie Jaworzno Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
Formacja tańca jazzowego J-J Junior Bielsko-Biała Świetlica w Mikuszowicach Krakowskich Wyróżnienie II stopnia
Carmenki Katowice Klub Tańca Carmen działający przy MDK Koszutka filia Dąb Wyróżnienie II stopnia
Czeladzkie Perełki Czeladź Szkoła Podstawowa nr 3 Wyróżnienie II stopnia
Przedszkole 27 Sosnowiec Przedszkole Miejskie 27 Wyróżnienie II stopnia
Replay Oświęcim Szkoła Tańca Astra Wyróżnienie II stopnia
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Dąbrowa" Dąbrowa Górnicza Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej Wyróżnienie III stopnia
Zyg-Zag Mini Częstochowa Szkoła Podstawowa nr 24 im.J. M. Szancera Wyróżnienie III stopnia
Super Gimone Sosnowiec Szkoła Podstawowa nr 15 Wyróżnienie III stopnia
Mini Mini Gimone Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie III stopnia
Karmelki Krempachy Wiejski Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 10 do 13 lat
Axel Show Chrzanów Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi I miejsce
Promyczki Ruda Śląska Osiedlowy Dom Kultury RSM „Matecznik” II miejsce
Zespół taneczny Uśmiech juniorki Tworków Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach III miejsce
Perfekt Libiąż Studio Tańca Marty Kremer Wyróżnienie I stopnia
Takt Libiąż Studio Tańca Marty Kremer Wyróżnienie I stopnia
Figiel Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie I stopnia
Mały Flex Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie I stopnia
Bingo Oświęcim Szkoła Tańca Astra Wyróżnienie I stopnia
Diament Ruda Śląska Miejskie Centrum Kultury im.Henryka Bisty Wyróżnienie I stopnia
RePlay Chrzanów Studio Tańca "Fuzja Dance" Wyróżnienie I stopnia
RePlay Mini Chrzanów Studio Tańca "Fuzja Dance" Wyróżnienie I stopnia
Formacja tańca jazzowego Flexi junior Bielsko-Biała Ognisko Pracy Pozaszkolnej Wyróżnienie I stopnia
Flesh II Lubomia Gminny Ośrodek Kultury Wyróżnienie I stopnia
Pam-Pam Katowice Miejski Dom Kultury "Koszutka" Wyróżnienie I stopnia
Crystal Oświęcim Szkoła Tańca Prestiż Wyróżnienie II stopnia
Focus Oświęcim Preludium Wyróżnienie II stopnia
Smile Oświęcim Preludium Wyróżnienie II stopnia
Domino Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
Piramida Morawica Zespół Placówek Oświatowych Wyróżnienie II stopnia
Bajka Osiek Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 Wyróżnienie II stopnia
Mini Mini Liderki Zielonki Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji Wyróżnienie II stopnia
Zyg-Zag Częstochowa Szkoła Podstawowa nr 24 im.J. M. Szancera Wyróżnienie III stopnia
Cytrynki Chełmek Ling House Wyróżnienie III stopnia
Mini Gimone Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie III stopnia
Iskierki Żarnowiec Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki Wyróżnienie III stopnia
Małe Digerido Jaworzno Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Morfeo Piekary Śląskie Ośrodek Kultury Andaluzja Wyróżnienie III stopnia
Magic Stars Chełmek Ling House Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 14 do 16 lat
TACY-SAMI Ruda Śląska Zespół Szkół Specjalnych nr 3 im. Św. Łukasza Wyróżnienie specjalne
Imagine Bielsko-Biała Szkoła Tańca Cubana I miejsce
Impuls Bielsko-Biała Dom Kultury w Wapienicy II miejsce (zdecydowała dogrywka)
Axel Crew Chrzanów Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi III miejsce (zdecydowała dogrywka)
Happy Oświęcim Szkoła Tańca Prestiż Wyróżnienie I stopnia
Gimone Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie I stopnia
Szok Team Jastrzębie-Zdrój Studio Ruchu i Tańca Szok Wyróżnienie I stopnia
Empire Bielsko-Biała Szkoła Tańca Cubana Wyróżnienie I stopnia
Ladies Chełmek Ling House Wyróżnienie II stopnia
Akcent Oświęcim Szkoła Tańca Astra Wyróżnienie II stopnia
Flesh I Lubomia Gminny Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Formacja tańca jazzowego J-J Bielsko-Biała Świetlica w Mikuszowicach Krakowskich Wyróżnienie II stopnia
Drużyna Pierścienia Katowice Klub Tańca Carmen działający przy MDK Koszutka filia Dąb Wyróżnienie II stopnia
Bang Katowice Miejski Dom Kultury "Koszutka" Wyróżnienie II stopnia
Nitrogenium Żarnowiec Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki Wyróżnienie III stopnia
Formacja tańca jazzowego Flexi Bielsko-Biała Ognisko Pracy Pozaszkolnej Wyróżnienie III stopnia
Slide Mikołów Ognisko Pracy Pozaszkolnej Wyróżnienie III stopnia
Hop Fresz Katowice Miejski Dom Kultury "Ligota" Wyróżnienie III stopnia
Crazy I Miasteczko Śląskie Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
Noizze Miechów Centrum Kultury i Sportu Wyróżnienie III stopnia
Teatr Tańca Ulicznego - Grupa Młodsza Zabrze Studio Tańca Ulicznego OPP4 Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 17 lat
Focus Dance Team Będzin Studio Tańca "Dance 4 you" I miejsce (zdecydowała dogrywka)
Advance Bielsko-Biała II miejsce (zdecydowała dogrywka)
Digerido Jaworzno Młodzieżowy Dom Kultury III miejsce (zdecydowała dogrywka)
Elektra Ruda Śląska Osiedlowy Dom Kultury "Matecznik" Wyróżnienie I stopnia
Teatr Tańca Pasja Bielsko-Biała Zespół Szkół Ogólnokształcących im. AK Wyróżnienie I stopnia
Just Kidding Zabrze Studio Tańca Ulicznego OPP4 Wyróżnienie II stopnia
Akcent Katowice Miejski Dom Kultury "Ligota" Wyróżnienie II stopnia
Total Monkey Squad Piekary Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 Wyróżnienie II stopnia
"Bez nazwy" Radzionków Centrum Kultury "Karolinka" Wyróżnienie II stopnia
Szok Art Jastrzebie-Zdrój Studio Ruchu i Tańca Szok Wyróżnienie III stopnia
Step by Step Radzionków Centrum Kultury "Karolinka" Wyróżnienie III stopnia
Cado Kraków Salsa Sabrosa Dance Studio Wyróżnienie III stopnia


Sponsorzy Festiwalu:

Pracownia Reklamowa WATERMELON - www.watermelon.com.pl
KONSUL Trofea Sportowe - www.konsul.biz.pl
Drukarnia Imielski - imielski.pl
Centrum Rekreacyjno Sportowe w Sosnowcu - Gym el Toro - gymeltoro.pl
Agencja Ochrony Mienia Grot - grot.biz.pl
Lion Motors Dealer Peugeot - dealer.peugeot.pl/lionmotors
Mała Gastronomia Katarzyna Bobek Sosnowiec
NCC Nieruchomości - ncc-nieruchomosci.pl


Patroni medialni:

Kurier Miejski - www.kuriermiejski.com.pl
Twoje Zagłębie - www.twojezaglebie.pl
Telewizja TVP Katowice - katowice.tvp.pl
Wiadomości Zagłębia - www.wiadomoscizaglebia.pl
Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach - www.rok.katowice.pl
Portal Silesiakultura.pl - silesiakultura.pl


1 2
3 4
5 6
7 8
9 10
11 12
13 14
15 16
17 18
19 20
21 22
23 24
25 26
27 28
29 30
31 32
33 34
35 36
37 38
39 40
41 42
43 44
45 46
47 48
49 50
51 52
53 54
55 56
57 58
59 60
61 62
63 64
65 66
67 68
69 70
71 72
73 74
75 76
77 78
79 80
81 82
83 84
85 86
87 88
89 90
91 92
93 94
95 96
97 98
99 100
101 102
103 104
105 106
107 108
109 110
111 112
113 114
115 116