VIII Ogólnopolski Festiwal Taneczny "Róża 2015"

Podczas Festiwalu Tanecznego "Róża 2015" wystąpiło 82 zespoły (1293 tancerzy i tancerek), 54 trenerów, w różnych kategoriach wiekowych, reprezentujące 29 miasta z kilku województw (Bielsko Biała, Bytom, Chełmek, Chrzanów, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Dąbrowa Górnicza, Dobczyce, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Knurów, Libiąż, Lubomia, Marklowice, Miasteczko Śląskie, Mysłowice, Oświęcim, Piekary Śląskie, Popielów, Pyskowice, Radzionków, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tarnów Opolski, Tworków, Zabrze).

Honorowy patronat nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Sosnowca, Pan Arkadiusz Chęciński

Turniej sędziowali:
- pani Małgorzata Szyszka - dyplomowany trener i choreograf tańca ludowego
- pani Agnieszka Grzywa - Wicemistrzyni Europy w IX ELITE Cheerleading Championship 2012 - Niemcy. Uczestniczka Mistrzostw Świata ICU - Orlando Floryda USA - oraz IASF - Floryda USA, Wicemistrzyni Europy w IX ELITE Cheerleading Championship 2012 - Niemcy. Obecnie instruktorka tańca dzieci i młodzieży.
- pan Witalij Jakimowicz - baletmistrz, absolwent kijowskiej szkoły baletowej, pedagog, choreograf, trener klasy Polish Level I Cheerleaders, sędzia cheerleaders

UCZESTNICY
Nazwa grupy Miejscowość Szkoła / Klub Zajęte miejsce
Kategoria do lat 9
Mini Promyczki Ruda Śląska Osiedlowy Dom Kultury RSM „Matecznik” I miejsce
Zespół Tańca Nowoczesnego Paradox Mini Pyskowice Miejski Ośrodek Kultury i Sportu II miejsce
Szok dzieci mini Jastrzębie-Zdrój Studio Ruchu i Tańca Szok III miejsce
BINGO Oświęcim Szkoła Tańca Astra Wyróżnienie I stopnia
Gimone mini mini Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie I stopnia
Tęczowe Nutki Bielsko-Biała MDK Dom Kultury w Kamienicy Wyróżnienie I stopnia
ARITBIT Jaworzno Akademia Ruchu i Tańca "Bit" Wyróżnienie II stopnia
Błysk Libiąż Studio Tańca Marty Kremer Wyróżnienie II stopnia
Formacja Taneczna "Spryciarze" Oświęcim Szkoła Tańca PRESTIŻ Wyróżnienie II stopnia
STAR DANCE Mysłowice Szkoła Tańca EXTREME Wyróżnienie II stopnia
Extreme Knurów Szkoła Tańca Dance Academy Wyróżnienie III stopnia
Formacja Taneczna "Aniołki" Chełmek Ling House Wyróżnienie III stopnia
Jazz Kids Knurów Szkoła Tańca Dance Academy Wyróżnienie III stopnia
Rozrabiaki Zabrze Studio Tańca Ulicznego OPP4 Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 10 do 13 lat
Szok fresh Jastrzębie-Zdrój Studio Ruchu i Tańca Szok I miejsce
Zespół taneczny Uśmiech kadetki Tworków Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach II miejsce
Formacja tańca jazzowego Flexi Bielsko Biała Ognisko Pracy Pozaszkolnej III miejsce
Diament Ruda Śląska Miejskie Centrum Kultury Wyróżnienie I stopnia
Promyczki Ruda Śląska Osiedlowy Dom Kultury RSM „Matecznik” Wyróżnienie I stopnia
VENTUS Oświęcim Szkoła Tańca Astra Wyróżnienie I stopnia
Formacja Taneczna AXEL Chrzanów Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi Wyróżnienie I stopnia
Zespół taneczny Uśmiech juniorki Tworków Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach Wyróżnienie I stopnia
Formacja Taneczna "Crystal" Chełmek Ling House Wyróżnienie I stopnia
FLEX Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie I stopnia
Zespół Kleksik Siemianowice Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
Formacja Taneczna Axel Junior Chrzanów Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi Wyróżnienie II stopnia
Zespół Taneczny Plum Pyskowice Miejski Ośrodek Kultury i Sportu Wyróżnienie II stopnia
The Hoofers Katowice NOVA Szkoła Tańca Wyróżnienie II stopnia
Formacja Taneczna "Smile" Oświęcim Szkoła Podstawowa nr 1 Wyróżnienie II stopnia
Euforia Popielów Samorządowe Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji Wyróżnienie II stopnia
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Dąbrowa" Dąbrowa Górnicza Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej Wyróżnienie III stopnia
Młody Fenomen Bielsko-Biała MDK Dom Kultury w Kamienicy Wyróżnienie III stopnia
BADOO Sosnowiec Szkoła Podstawowa nr 45 Wyróżnienie III stopnia
Formacja Taneczna "Diamentowy Blask" Oświęcim Szkoła Tańca PRESTIŻ Wyróżnienie III stopnia
Formacja Taneczna "Cytrynki" Chełmek Ling House Wyróżnienie III stopnia
Gimone mini Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie III stopnia
UNIQUE Mysłowice Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca Extreme Wyróżnienie III stopnia
Zespół Misz-Masz grupa C Czeladż Miejski Zespół Szkół Wyróżnienie III stopnia
INTOX Dobczyce Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Wyróżnienie III stopnia
SMERFY II Miasteczko Śląskie Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
REFLEX Mysłowice Szkoła Tańca EXTREME Wyróżnienie III stopnia
Don't Stopped Crew Mysłowice Szkoła Tańca Extreme Wyróżnienie III stopnia
Figiel Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Domino Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 14 do 16 lat
TACY-SAMI Ruda Śląska Zespół Szkół Specjalnych nr 3 im. Św. Łukasza Wyróżnienie specjalne
Szok juniorzy Jastrzębie-Zdrój Studio Ruchu i Tańca Szok I miejsce (zdecydowała dogrywka)
Total Monkey Squad Piekary Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 II miejsce (zdecydowała dogrywka)
Formacja tańca jazzowego J-J Bielsko Biała Świetlica w Mikuszowicach Krakowskich - MDK "Włókniarzy" III miejsce
Formacja Taneczna "Happy" Oświęcim Wyróżnienie I stopnia
Zespół taneczny Uśmiech seniorki Tworków Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach Wyróżnienie I stopnia
Zespół taneczny Aplauz Marklowice Stowarzyszenie Artystyczne Zespołu Aplauz Wyróżnienie I stopnia
"Bez nazwy" Radzionków Centrum Kultury "Karolinka" Wyróżnienie I stopnia
AKCENT Oświęcim Szkoła Tańca Astra Wyróżnienie I stopnia
Vivero Junior Rybnik Studio Tańca VIVERO Rybnickie Centrum Kultury Wyróżnienie I stopnia
Mix-Tape Knurów Szkoła Tańca Dance Academy Wyróżnienie II stopnia
Gimone Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie II stopnia
Elita - Lejdis Oświęcim Oświęcimskie Centrum Kultury Wyróżnienie II stopnia
Chilli Crew Bytom Gimnazjum nr 2 Wyróżnienie II stopnia
ZTN Paradox Pyskowice Miejski Ośrodek Kultury i Sportu Wyróżnienie II stopnia
Formacja Taneczna "Ladies" Oświęcim Perfect Wyróżnienie II stopnia
Crazy I Miasteczko Śląskie Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
INTOX grupa 2 Dobczyce Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Wyróżnienie III stopnia
FLESZ juniorki Lubomia Gminny Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
Zespół Tańca Ludowego "Niwka" Sosnowiec Gimnazjum nr 1 Wyróżnienie III stopnia
Step by Step Radzionków Centrum Kultury Karolinka Wyróżnienie III stopnia
Miraż Katowice Pałac Młodzieży Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 17 lat
Teatr Tańca Pasja Bielsko-Biała Zespół Szkół Ogólnokształcących im. AK I miejsce
Elektra Ruda Śląska Osiedlowy Dom Kultury RSM „Matecznik” II miejsce
Formacja Taneczna "Efekt" Oświęcim Szkoła Tańca Prestiż III miejsce
Project ES Jaworzno Klub Gigant i Klub Niko MCKiS Wyróżnienie I stopnia
Contra Oświęcim Oświęcimskie Centrum Kultury Wyróżnienie I stopnia
Zespół Kleks Siemianowice Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie I stopnia
Rytm Czerwionka-Leszczyny Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Fenomen Bielsko-Biała Miejski Dom Kultury, Dom Kultury w Kamienicy Wyróżnienie II stopnia
Furio Rybnik Studio Tańca VIVERO Rybnickie Centrum Kultury Wyróżnienie II stopnia
Vivero Master Rybnik Studio Tańca VIVERO Rybnickie Centrum Kultury Wyróżnienie II stopnia
Formacja Taneczna "Prima" Oświęcim Perfect Wyróżnienie III stopnia
Flesz seniorki Lubomia Gminny Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
Passionis Sosnowiec Stowarzyszenie Twórców Sztuki "Passionis" Wyróżnienie III stopnia
Element Tarnów Opolski Gminny Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
Zespół Misz-Masz grupa A Czeladź Miejski Zespół Szkół Wyróżnienie III stopnia
Zespół Panopticum Siemianowice Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia


Sponsorzy Festiwalu:

Pracownia Reklamowa WATERMELON - www.watermelon.com.pl
KONSUL Trofea Sportowe - www.konsul.biz.pl
Mała Gastronomia Katarzyna Bobek Sosnowiec


Patroni medialni:

Kurier Miejski - www.kuriermiejski.com.pl
Twoje Zagłębie - www.twojezaglebie.pl
Dziennik Zachodni - www.dziennikzachodni.pl
Telewizja TVP Katowice - katowice.tvp.pl
Wiadomości Zagłębia - www.wiadomoscizaglebia.pl
Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach - www.rok.katowice.pl


1 2
3 4
5 6
7 8
9 10
11 12
13 14
15 16
17 18
19 20
21 22
23 24
25 26
27 28
29 30
31 32
33 34
35 36
37 38
39 40
41 42
43 44
45 46
47 48
49 50
51 52
53 54
55 56