VII Ogólnopolski Festiwal Taneczny "Róża 2014"

Podczas Festiwalu Tanecznego "Róża 2014" wystąpiło 83 zespoły (1162 tancerzy i tancerek), 55 trenerów, w różnych kategoriach wiekowych, reprezentujące 33 miasta z kilku województw (Bielsko Biała, Bytom, Chełmek, Chrzanów, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dębica, Dobczyce, Gierałtowice, Jaworzno, Katowice, Knurów, Koziegłowy, Libiąż, Miasteczko Śląskie, Osiek, Oświęcim, Radzionków, Rędziny, Ruda Śląska, Rybnik, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Szczejkowice, Trzebinia, Tworków, Tychy, Wojkowice, Zabrze, Żory).

Honorowy patronat nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Sosnowca, Pan Kazimierz Górski

Turniej sędziowali:
- pani Małgorzata Szyszka - dyplomowany trener i choreograf tańca ludowego
- pani Aleksandra Węglarczyk - trener, choreograf, tancerka S-klasy w tańcu latynoamerykańskim
- pan Adam Szendzielorz - trener, choreograf, tancerz S-klasy w tańcach latynoamerykańskich
- pan Witalij Jakimowicz - baletmistrz, absolwent kijowskiej szkoły baletowej, pedagog, choreograf, trener klasy Polish Level I Cheerleaders, sędzia cheerleaders

UCZESTNICY
Nazwa grupy Miejscowość Szkoła / Klub Zajęte miejsce
Kategoria do lat 13
Formacja Taneczna Promyczki Ruda Śląska Osiedlowy Dom Kultury RSM „Matecznik” I miejsce
Ventus Oświęcim Szkoła Tańca Astra II miejsce
Bingo Libiąż Studio Tańca Marty Kremer III miejsce
Mała Reaktywacja Żory Żory Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie I stopnia
Diament Oświęcim Szkoła Tańca Prestiż Wyróżnienie I stopnia
Cytrynki Chełmek Ling House Wyróżnienie I stopnia
Psikus Chełmek Ling House Wyróżnienie I stopnia
Blask Oświęcim Szkoła Podstawowa nr 1 Wyróżnienie I stopnia
Crystal Oświęcim Perfect Wyróżnienie I stopnia
Formacja tańca jazzowego Flexi Bielsko Biała Ognisko Pracy Pozaszkolnej Wyróżnienie I stopnia
Axel Junior Chrzanów Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi Wyróżnienie I stopnia
Axel Chrzanów Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi Wyróżnienie I stopnia
Dziecięca Grupa B - SOUL DANCE Dębica Szkoła Tańca i Ruchu "SOUL DANCE" Wyróżnienie I stopnia
Jazz Generation Two Tychy Tito Dance Studio Wyróżnienie II stopnia
Intox gr. młodsza Dobczyce Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Wyróżnienie II stopnia
Mini Reaktywacja Żory Żory Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Expresja Rędziny Gminny Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Zyg-Zag Częstochowa Szkoła Podstawowa nr 24 Wyróżnienie II stopnia
Stars Chełmek Ling House Wyróżnienie II stopnia
Young Street Knurów Akademia Tańca Perfect Wyróżnienie II stopnia
Mini Flex Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
Zespół taneczny "Uśmiech" kadetki Tworków Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Wyróżnienie II stopnia
Rytm 3 Czerwionka-Leszczyny Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
AXiM Szczejkowice Wiejski Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Dąbrowa Dąbrowa Górnicza Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej Wyróżnienie III stopnia
Jazz Generation One Tychy Tito Dance Studio Wyróżnienie III stopnia
STOprocent Tychy Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego Wyróżnienie III stopnia
Zespół Tańca Charakterystycznego Złote Piaski Czeladź Szkoła Podstawowa nr 7 Wyróżnienie III stopnia
Pasja I Radzionków Centrum Kultury "Karolinka" Wyróżnienie III stopnia
Tęcza Osiek Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Wyróżnienie III stopnia
Perfect kids Gierałtowice Miejska Szkoła Podstawowa Wyróżnienie III stopnia
Smerfy II Miasteczko Śląskie Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
Jump Knurów Miejsca Szkoła Podstawowa nr 7 Wyróżnienie III stopnia
Hip & Hop Knurów Akademia Tańca Perfect Wyróżnienie III stopnia
Mini Mini Gimone Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie III stopnia
Mini Gimone Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie III stopnia
Figiel Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 14 do 16 lat
TACY-SAMI Ruda Śląska Zespół Szkół Specjalnych nr 3 im. Św. Łukasza Wyróżnienie specjalne
Happy Oświęcim Szkoła Tańca Prestiż I miejsce
Bez Nazwy Radzionków Centrum Kultury "Karolinka" II miejsce
Juniorzy Starsi Soul Dance Dębica Szkoła Tańca i Ruchu "Soul Dance" III miejsce
Chilli Crew Bytom Gimnazjum nr 2 Wyróżnienie I stopnia
Gimone Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie I stopnia
Zespół Tańca Charakterystycznego Irnan Aries Czeladź Gimnazjum nr 3 Wyróżnienie I stopnia
Scena Tańca "Za Mgłą" Zabrze Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego Wyróżnienie I stopnia
Crazy I Miasteczko Śląskie Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie I stopnia
Zespół Misz-Masz grupa B Czeladź Miejski Zespół Szkół Wyróżnienie I stopnia
Akcent Libiąż Studio Tańca Marty Kremer Wyróżnienie I stopnia
Reaktywacja Żory Żory Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Rytm 2 Czerwionka-Leszczyny Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Zespół Taneczny "Szok" Koziegłowy Zespół Szkół - Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II Wyróżnienie II stopnia
Chiquitta Oświęcim Szkoła Podstawowa nr 1 Wyróżnienie II stopnia
Intox gr. średnia Dobczyce Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Wyróżnienie II stopnia
ELL Libiąż Studio Tańca Marty Kremer Wyróżnienie II stopnia
Zespół MiszMasz grupa C Czeladź Miejski Zespół Szkół Wyróżnienie II stopnia
Zespół Kleksik Siemianowice Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
Nielegalne Knurów Akademia Tańca Perfect Wyróżnienie III stopnia
Hulajdusza Mariusza gr. starsza Jaworzno Zespół Szkół nr 4 Gimnazjum nr 9 Wyróżnienie III stopnia
Impuls Jaworzno Gimnazjum nr 11 Wyróżnienie III stopnia
Ladies Oświęcim Szkoła Podstawowa nr 1 Wyróżnienie III stopnia
Pasja II Radzionków Centrum Kultury Karolinka Wyróżnienie III stopnia
Sinkler Rydułtowy Zespół Szkół Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 17 lat
Advance Bielsko-Biała I miejsce (zdecydowała dogrywka)
Efekt Oświęcim Szkoła Tańca Prestiż II miejsce (zdecydowała dogrywka)
Elektra Ruda Śląska Osiedlowy Dom Kultury RSM „Matecznik” III miejsce (zdecydowała dogrywka)
Stowarzyszenie Twórców Sztuki "Passionis" Sosnowiec Stowarzyszenie Twórców Sztuki "Passionis" Wyróżnienie I stopnia
Fałsz Oświęcim Szkoła Tańca Astra Wioletta Kowalczyk Wyróżnienie I stopnia
Smash It Up Sosnowiec Power-Fit Wyróżnienie I stopnia
Projekt ES Jaworzno Miejskie Centrum Kultury i Sportu - Klub Gigant Klub Niko Wyróżnienie I stopnia
Contra Oświęcim Oświęcimskie Centrum Kultury Wyróżnienie I stopnia
The Hoofers Katowice Nova Szkoła Tańca Wyróżnienie I stopnia
Rytm I Czerwionka-Leszczyny Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Prima Oświęcim Perfect Wyróżnienie II stopnia
Zespół Misz-Masz grupa A Czeladź Miejski Zespół Szkół Wyróżnienie II stopnia
Flesz Oświęcim Szkoła Tańca Astra Wioletta Kowalczyk Wyróżnienie II stopnia
Zespół Kleks Siemianowice Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
Imagination Trzebinia Trzebińskie Centrum Kultury Wyróżnienie II stopnia
Digerido Jaworzno Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Soul B Dębica Szkoła Tańca i Ruchu "Soul Dance" Wyróżnienie III stopnia
Fox Wojkowice Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
Dżinks Tychy Klub Osiedlowy "Uszatek" Wyróżnienie III stopnia
Intox Dobczyce Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Wyróżnienie III stopnia
Zespół Panopticum Siemianowice Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia


Sponsorzy Festiwalu:

Pracownia Reklamowa WATERMELON - www.watermelon.com.pl
KONSUL Trofea Sportowe - www.konsul.biz.pl
Grafprint - drukarnia i studio reklamy - www.grafprint.pl
Mała Gastronomia Katarzyna Bobek Sosnowiec


Patroni medialni:

Sosnowieckiportal.pl - sosnowieckiportal.pl
Twoje Zagłębie - www.twojezaglebie.pl
Dziennik Zachodni - www.dziennikzachodni.pl
Telewizja TVS - www.tvs.pl


1 2
3 4
5 6
7 8
9 10
11 12
13 14
15 16
17 18
19 20
21 22
23 24
25 26
27 28
29 30
31 32
33 34
35