V Ogólnopolski Festiwal Taneczny "Róża 2012"

Podczas Festiwalu Tanecznego "Róża 2012" wystąpiło 81 zespołów (1120 tancerzy i tancerek), 54 trenerów, w różnych kategoriach wiekowych, reprezentujące 30 miast z kilku województw (Blachownia, Bytom, Chrzanów, Czeladź, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Knurów, Kolonowskie, Kraków, Marklowice, Miasteczko Śląskie, Morawica, Mykanów, Mysłowice, Nowa Biała, Osiek, Oświęcim, Ozimek, Pyskowice, Radzionków, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tworków, Tychy, Wojkowice, Zabrze, Żory).

Turniej sędziowali:
- pani Małgorzata Szyszka - dyplomowany trener i choreograf tańca ludowego
- pani Aleksandra Szendzielorz-Węglarczyk - trener, choreograf, tancerka S-klasy w tańcu latynoamerykańskim
- pan Adam Szendzielorz - trener, choreograf, tancerz S-klasy w tańcach latynoamerykańskich
- pan Witalij Jakimowicz - baletmistrz, absolwent kijowskiej szkoły baletowej, pedagog, choreograf, trener klasy Polish Level I Cheerleaders, sędzia cheerleaders

UCZESTNICY
Nazwa grupy Miejscowość Szkoła / Klub Zajęte miejsce
Kategoria do lat 13
PROMYCZKI Ruda Śląska Osiedlowy Dom Kultury "Matecznik" I miejsce
Artis Rybnik Fundacja Elektrowni Rybnik II miejsce
Ventus Oświęcim Szkoła Tańca Astra III miejsce
Akcent Oświęcim Studio tańca i Fitness - KKfitness & Astra Katarzyna Kornaś Wyróżnienie I stopnia
AXEL Chrzanów Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddzialami Integracyjnymi Wyróżnienie I stopnia
AXEL Junior Chrzanów Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddzialami Integracyjnymi Wyróżnienie I stopnia
Figiel Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie I stopnia
PARADOX I Pyskowice Miejski Ośrodek Kultury i Sportu Wyróżnienie I stopnia
Zespół Tańca Nowoczesnego "MAŁY ART" Mysłowice Studio Ruchu "Open Dance" Wyróżnienie I stopnia
Zespół Taneczny "Uśmiech" kadetki Tworków Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach z/s w Tworkowie Wyróżnienie I stopnia
Bajka Zabrze Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego Wyróżnienie II stopnia
Batocado swing Sosnowiec Przedszkole Miejskie nr 27 Wyróżnienie II stopnia
Crazy II Miasteczko Śląskie Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Siemianowice" Siemianowice Śląskie Siemianowickie Centrum Kultury Wyróżnienie II stopnia
Tęcza Osiek Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Wyróżnienie II stopnia
Wesołe Nutki Żory Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Wiolinki Katowice Szkoła Podstawowa Nr 33 im. St. Ligonia w ZSO Nr 7 w Katowicach Wyróżnienie II stopnia
Domino Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Dziecięcy Zespół Taneczny "PLUM" Pyskowice Miejski Ośrodek Kultury i Sportu Wyróżnienie III stopnia
ENERGY Junior Zabrze Zabrzańskie Stowarzyszenie Cheerleaders ENERGY Wyróżnienie III stopnia
Figielek Kolonowskie Gmina Kolonowskie Wyróżnienie III stopnia
Flesz Siemianowice Śląskie Siemianowickie Centrum Kultury Wyróżnienie III stopnia
Flesz Junior Siemianowice Śląskie Siemianowickie Centrum Kultury Wyróżnienie III stopnia
Gaduły I Gliwice Szkoła Podstawowa nr 12 Wyróżnienie III stopnia
Gaduły II Gliwice Szkoła Podstawowa nr 12 Wyróżnienie III stopnia
Gimone Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Wyróżnienie III stopnia
MINI FLEX Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
PASJA II Radzionków Centrum Kultury Karolinka Wyróżnienie III stopnia
Tap Dance Junior Katowice Miejski Dom Kultury "Koszutka" Wyróżnienie III stopnia
V.I.P gr. młodsza Rybnik Dom Kultury Niedobczyce Wyróżnienie III stopnia
Yangirls Czeladź Szkoła Podstawowa Nr 3 Wyróżnienie III stopnia
Zespół Taneczny Mykanów Zespól Szkolno-Przedszkolny w Lubojnie Wyróżnienie III stopnia
Zespół Tańca SYSTEM - gr. młodsza Rybnik Dom Kultury Boguszowice Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 14 do 16 lat
TACY-SAMI Ruda Śląska Zespół Szkół Specjalnych nr 3 im. Św. Łukasza, Gimnazjum nr 11 Wyróżnienie specjalne
Zespół Taneczny "Aplauz" Marklowice Stowarzyszenie Artystyczne Zespołu Aplauz I miejsce
Nielegalne Knurów Akademia Tańca PERFECT II miejsce
FURIO Rybnik Rybnickie Centrum Kultury III miejsce
Digerido Jaworzno Dom Kultury w Szczakowie Wyróżnienie I stopnia
Impuls Jaworzno Gimnazjum nr 11 Wyróżnienie I stopnia
Misz-Masz grupa "B" Czeladź Miejski Zespół Szkól Wyróżnienie I stopnia
Scena Tańca "Za Mgłą" Zabrze Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego Wyróżnienie I stopnia
Yellow Gliwice Studio Tańca, Zdrowia i Urody "LET'S DANCE" Wyróżnienie I stopnia
Zespół Taneczny "Uśmiech" juniorki Tworków Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach z/s w Tworkowie Wyróżnienie I stopnia
Zespół Tańca "TRANS" Katowice Gimnazjum nr 14 im. J. Słowackiego Wyróżnienie I stopnia
BATOKADO Tychy Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków Wyróżnienie II stopnia
Crazy I Miasteczko Śląskie Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
ELL Oświęcim Studio tańca i Fitness - KKfitness & Astra Katarzyna Kornaś Wyróżnienie II stopnia
FLESZ Oświęcim Szkoła Tańca Astra Wioletta Kowalczyk Wyróżnienie II stopnia
LET'S DANCE JUNIOR Gliwice Studio Tańca, Zdrowia i Urody "LET'S DANCE" Wyróżnienie II stopnia
Teen Dancers Kraków Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka Wyróżnienie II stopnia
Zespół Tańca Nowoczesnego "ART" Mysłowice Studio Ruchu "Open Dance" Wyróżnienie II stopnia
Bez Nazwy Radzionków Centrum Kultury Karolinka Wyróżnienie III stopnia
Black&Blue Bytom Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 Wyróżnienie III stopnia
Break Out Katowice Gimnazjum Nr 6 w ZSO nr 7 w Katowicach Wyróżnienie III stopnia
ENERGY GIM TEAM Zabrze Zabrzańskie Stowarzyszenie Cheerleaders ENERGY Wyróżnienie III stopnia
Gimba Blachownia Gimnazjum im. Janusza Korczaka Wyróżnienie III stopnia
Green&Purple Crew Bytom Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 Wyróżnienie III stopnia
Hertz Nowa Biała Wiejski Dom Kultury Krempachy Wyróżnienie III stopnia
Hulajdusza Mariusza Jaworzno Zespół Szkół nr 4 Gimnazjum nr 9 Wyróżnienie III stopnia
Iluzja II Gliwice Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Step by Step II Radzionków Centrum Kultury "Karolinka" Wyróżnienie III stopnia
Zespół Tańca Nowoczesnego SYSTEM - gr. starsza Rybnik Dom Kultury Boguszowice Wyróżnienie III stopnia
Zespół Tańca Współczesnego CHORUS Ozimek Alicja Iwańska ZTW "CHORUS" Usługi w zakresie ruch i rekreacja Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 17 lat
Euforia Jaworzno Klub "Niko" I miejsce
(zdecydowała dogrywka)
RE-FLEX Morawica Zespół Placówek Oświatowych II miejsce
FAŁSZ Oświęcim Szkoła Tańca Astra III miejsce
Gimone Sosnowiec Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" Sosnowiec Wyróżnienie I stopnia
Kleks Siemianowice Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie I stopnia
Misz-Masz grupa "A" Czeladź Miejski Zespół Szkół Wyróżnienie I stopnia
Solvay Jaworzno MCKiS Jaworzno - Klub "Gigant" Wyróżnienie I stopnia
Teatr Wyobraźni Zabrze Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego Wyróżnienie I stopnia
VIVERO Rybnik Rybnickie Centrum Kultury Wyróżnienie I stopnia
FOX Wojkowice Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Gimba Plus Blachownia Gimnazjum im. Janusza Korczaka Wyróżnienie II stopnia
Iluzja Gliwice Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
LET'S DANCE Gliwice Studio Tańca, Zdrowia i Urody "LET'S DANCE" Wyróżnienie II stopnia
Projekt Katowice Miejski Dom Kultury "Koszutka" Wyróżnienie II stopnia
CHILLI Kraków Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka Wyróżnienie III stopnia
ENERGY SENIOR Zabrze Zabrzańskie Stowarzyszenie Cheerleaders ENERGY Wyróżnienie III stopnia
FEELING Tychy Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków Wyróżnienie III stopnia
Tap Dance Katowice Miejski Dom Kultury "Koszutka" Wyróżnienie III stopnia


Sponsorzy Festiwalu:

Pracownia Reklamowa WATERMELON - www.watermelon.com.pl
KONSUL Trofea Sportowe - www.konsul.biz.pl
Grafprint - drukarnia i studio reklamy - www.grafprint.pl
Inwestment F.P. Bogdan Jabłoński - www.inwestment.info.pl
Żak - Centrum Nauki i Biznesu - sosnowiec.zak.edu.pl
Mała Gastronomia Katarzyna Bobek Sosnowiec


1 2
3 4
5 6
7 8
9 10
11 12
13 14
15 16
17 18
19 20
21 22
23 24
25 26
27 28
29 30
31 32
33 34
35 36
37 38
39 40
41 42
43 44
45 46
47 48
49 50
51 52
53 54
55 56
57 58
59 60
61 62
63 64
65 66
67 68
69 70
71 72
73 74
75 76
77 78
79 80
81 82