III Ogólnopolski Festiwal Taneczny "Róża 2010"

Podczas Festiwalu Tanecznego "Róża 2010" wystąpiły 69 zespoły (900 tancerzy
i tancerek), 48 trenerów, w różnych kategoriach wiekowych, reprezentujące
25 miasta (Bytom, Chorzów, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Katowice, Knurów, Kozłów, Kraków, Miasteczko Śląskie, Mierzęcice, Mysłowice, Niedopczyce, Pyskowice, Ruda Śląska, Rudy, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Świerklany, Sosnowiec, Tychy, Zabrze, Żory, Żywiec).

Turniej sędziowali:
- pani Małgorzata Szyszka - dyplomowany trener i choreograf tańca ludowego
- pani Aleksandra Węglarczyk - trener, choreograf, tancerka S-klasy w tańcu latynoamerykańskim
- pan Adam Szendzielorz - trener, choreograf, tancerz S-klasy w tańcach latynoamerykańskich
- pani Mirella Spratek-Teska - pedagog, choreograf, instruktor tańca współczesnego
- pan Witalij Jakimowicz - baletmistrz, absolwent kijowskiej szkoły baletowej, pedagog, choreograf

UCZESTNICY
Nazwa grupy Miejscowość Szkoła / Klub Zajęte miejsce
Kategoria do lat 13
Zespół Tańca Nowoczesnego PARADOX MINI Pyskowice Miejski Ośrodek Kultury i Sportu I miejsce
Fikołek Chorzów Szkoła Podstawowa Nr 34 im. Sportowców Hajduckich II miejsce
Mały-Art Mysłowice Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji III miejsce
Crazy II Miasteczko Śląskie Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie I stopnia
Mini Beltane Sosnowiec Akademia Tańca Beltane Wyróżnienie I stopnia
Zespół taneczny "BŁYSK" Czeladź Spółdzielczy Dom Kultury "ODEON" Wyróżnienie I stopnia
Wesołe Nutki Żory Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Mini Graffiti Chorzów Chorzowskie Centrum Kultury oddział Starochorzowski Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
AFERA Katowice Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Jana Pawła II Wyróżnienie II stopnia
Złote Piaski - Zespół Tańca Folklorystycznego Czeladź Szkoła Podstawowa nr 7 im. 1000-lecia Państwa Polskiego Wyróżnienie II stopnia
Zespół taneczny "BŁYSK MINI" Czeladź Spółdzielczy Dom Kultury "ODEON" Wyróżnienie II stopnia
AFERA Katowice Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Jana Pawła II Wyróżnienie II stopnia
Delux Bytom Szkoła Podstawowa nr 45 Wyróżnienie III stopnia
Domino Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Iguana Mini Dance Sosnowiec EKSPENS Wyróżnienie III stopnia
Kwadrat Świerklany Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce Leszczynach działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach Wyróżnienie III stopnia
Red-Gray Girls Mierzęcice Szkoła Postawowa im. Marii Konopnickiej Wyróżnienie III stopnia
Youngers Czeladź Szkoła Podstawowa nr 3 Wyróżnienie III stopnia
Youngers mini Czeladź Szkoła Podstawowa nr 3 Wyróżnienie III stopnia
Zespół akrobatyczno-taneczny Elementarz-mini Katowice Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 14 do 16 lat
TACY-SAMI Ruda Śląska Zespół Szkół Specjalnych nr 3 im. Św. Łukasza, Gimnazjum nr 11 Wyróżnienie specjalne
Zespół Taneczny przy ZSS nr 1 Sosnowiec Zespół Szkół Specjalnych nr 1 Wyróżnienie specjalne
Solvay Jaworzno Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Młodzieżowy Klub "Gigant" I miejsce
Electro Knurów Miejskie Gimnazjum Nr 3 II miejsce
Zespół Misz-Masz grupa "B" Czeladź Miejski Zespół Szkół III miejsce
GIMONE Sosnowiec UKS Orlęta - Gimnazjum nr 1 III miejsce
ART Mysłowice Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyróżnienie I stopnia
Inspiracja Rybnik Dom Kultury W Niedopczycach Wyróżnienie I stopnia
Scena Tańca za Mgłą Zabrze Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego "GRONEX" Wyróżnienie I stopnia
Teen Dancers Kraków Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka Wyróżnienie I stopnia
Mystic Czeladź Gimnazjum nr 3 Wyróżnienie II stopnia
TRANS Mysłowice Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyróżnienie II stopnia
Zespół Panopticum Siemianowice Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
Zespół Tańca Nowoczesnego "RYTM" Czerwionka-Leszczyny Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
CRAZY I Miasteczko Śląskie Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
Ekspressive Żywiec Miejskie Centrum Kultury Wyróżnienie III stopnia
Hulajdusza Mariusza - Reaktywacja Jaworzno Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół nr 4 Wyróżnienie III stopnia
Iguana Dance Sosnowiec Ekspens Wyróżnienie III stopnia
Intruz Jaworzno Klub NIKO w Miejskim Centrum Kultury i Sportu Wyróżnienie III stopnia
Reflex Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Respekt Rudy Zespół Szkół Ogólnokształcących Wyróżnienie III stopnia
SQUAD96 Chorzów Uczniowski Klub Sportowy HAJDUKI Wyróżnienie III stopnia
V.I.P Rybnik - Niedobczyce Dom Kultury Niedobczyce Wyróżnienie III stopnia
Zespół akrobatyczno-taneczny Elementarz grupa 1 Katowice Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 17 lat
Z.A.B. Zabrze Studio Tańca Ulicznego OPP4 I miejsce
Euforia Jaworzno Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Klub "Pod Skałką" II miejsce
VIT-GIMONE Sosnowiec UKS Orlęta - Gimnazjum nr 1 III miejsce
Holiday Knurów Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej Wyróżnienie I stopnia
Teatr Tańca Vivero Rybnik Rybnickie Centrum Kultury Wyróżnienie I stopnia
Teatr Wyobraźni Zabrze Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego "GRONEX" Wyróżnienie I stopnia
Zespół Pieśni I Tańca "TYSZANIE" Tychy Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków Wyróżnienie I stopnia
Adamant Crew Miasteczko Śląskie Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie II stopnia
Excalibur Sosnowiec Ekspens Wyróżnienie II stopnia
LET'S DANCE Kozłów Studio Tańca, Zdrowia i Urody "LET'S DANCE" Wyróżnienie II stopnia
Zespół Tańca Nowoczesnego "PARADOX" Pyskowice Miejski Ośrodek Kultury i Sportu Wyróżnienie II stopnia
Brooklyn Style Zabrze Studio Tańca Ulicznego OPP4 Wyróżnienie III stopnia
Casting Sportowa Jaworzno Euro Gym Jaworzno Studio Tańca Mariusz Kowalski Wyróżnienie III stopnia
Efekt Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Go To Flow Chorzów Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 Wyróżnienie III stopnia
Graffiti Chorzów Chorzowskie Centrum Kultury oddział Starochorzowski Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
INSPIRE Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury Zagłębia Wyróżnienie III stopnia
Phoenix's Revange Chorzów Multi fitness Club Wyróżnienie III stopnia
Poppin Beat Zabrze Studio Tańca Ulicznego OPP4 Wyróżnienie III stopnia
Reflex Beltane Sosnowiec Akademia Tańca Beltane Wyróżnienie III stopnia
Szok-a-Lok Beltane Sosnowiec Akademia Tańca Beltane Wyróżnienie III stopnia
WHISK Żywiec Miejskie Centrum Kultury Wyróżnienie III stopnia
Yazz Żywiec Miejskie Centrum Kultury Klub "Papiernik" Wyróżnienie III stopnia
Zespół akrobatyczno-taneczny Elementarz grupa 2 Katowice Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz Wyróżnienie III stopnia
Zespół Kleks Siemianowice Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
Zespół Misz-Masz grupa "A" Czeladź Miejski Zespół Szkół Wyróżnienie III stopnia


Sponsorzy Festiwalu:

Pracownia Reklamowa WATERMELON - www.watermelon.com.pl
KONSUL Trofea Sportowe - www.konsul.biz.pl
Centrum Wynajmu Busów - www.mbus.com.pl
COPACABAMA club&pub


2 2
3 4
5 6
7 8
9 10
11 12
13 14
15 16
17 18
19 20
21 22
23 24
25 26
27 28
29 30
31 32
33 34
35 36
37 38
39 40
41 42
43 44
45 46
47 48
49 50
51 52
53 54