II Ogólnopolski Festiwal Taneczny "Róża 2009"

Podczas Festiwalu Tanecznego "Róża 2009" wystąpiły 68 zespoły (920 tancerzy
i tancerek), 54 trenerów, w różnych kategoriach wiekowych, reprezentujące
20 miast (Chorzów, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Knurów, Kraków, Lędziny, Miasteczko Śląskie, Mysłowice, Niedobczyce, Pyskowice, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tychy, Zabrze, Żory).

Turniej sędziowali:
- pani Małgorzata Szyszka - dyplomowany trener i choreograf tańca ludowego
- pani Aleksandra Węglarczyk - trener, choreograf, tancerka S-klasy w tańcu latynoamerykańskim
- pan Adam Szendzielorz - trener, choreograf, tancerz S-klasy w tańcach latynoamerykańskich
- pan Mariusz Kowalski - trener, choreograf, reprezentujący style HIP-HOP, FUNKY, BREAK DANCE oraz taniec współczesny

UCZESTNICY
Nazwa grupy Miejscowość Szkoła / Klub Zajęte miejsce
Kategoria do lat 13
RYTM Czerwionka-Leszczyny Miejski Ośrodek Kultury I miejsce
BŁYSK Czeladź Spółdzielczy Dom Kultury ODEON II miejsce
MAŁY ZYGZAK Czerwionka-Leszczyny Miejski Ośrodek Kultury III miejsce
ZESPÓŁ TAŃCA FOLKLORYSTYCZNEGO Czeladź Szkoła Podstawowa nr 7 Wyróżnienie I stopnia
SZOK Jastrzębie Zdrój Szkoła Podstawowa nr 4 Wyróżnienie I stopnia
MAŁY-ART Mysłowice Studio Ruchu Open Dance Wyróżnienie I stopnia
WITCHES Sosnowiec UKS Orlęta - Szkoła Podstawowa nr 11 Wyróżnienie II stopnia
FIGIEL Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
FANKI-2 Zabrze Studio Tańca Ulicznego OPP4-CET Wyróżnienie II stopnia
KAROLINKA Tychy Szkoła Podstawowa nr 37 Wyróżnienie II stopnia
MIX-ART Jaworzno Szkoła Podstawowa nr 16 Wyróżnienie III stopnia
RYTMIX Sosnowiec Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych - Nie Bójmy Się Przyszłości Wyróżnienie III stopnia
IGUANA DANCE Sosnowiec EKSPENS Wyróżnienie III stopnia
IGUANA MINI DANCE Sosnowiec EKSPENS Wyróżnienie III stopnia
IGUANA MINI MINI Sosnowiec EKSPENS Wyróżnienie III stopnia
VOC-ART Jaworzno Szkoła Podstawowa nr 16 Wyróżnienie III stopnia
DOMINO Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
MAŁOLATKI Czeladź Szkoła Podstawowa nr 3 Wyróżnienie III stopnia
MINI ATRIA I Chorzów Wyróżnienie III stopnia
MINI ATRIA II Chorzów Wyróżnienie III stopnia
WESOŁE NUTKI II Żory Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
BŁYSK MINI Czeladź Spółdzielczy Dom Kultury ODEON Wyróżnienie III stopnia
MINI BELTANE Sosnowiec Akademia Tańca BELTANE Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 14 do 16 lat
TACY-SAMI Ruda Śląska Gimnazjum nr 11 Wyróżnienie specjalne
ALACARTE Pyskowice Miejski Ośrodek Kultury i Sportu I miejsce
MEGA SZOK Jastrzębie Zdrój Gimnazjum nr 1 II miejsce
PARADOX Pyskowice Miejski Ośrodek Kultury i Sportu III miejsce
GIMONE Sosnowiec UKS Orlęta - Gimnazjum nr 1 Wyróżnienie I stopnia
RYTM Czerwionka-Leszczyny Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie I stopnia
MISZ-MASZ B Czeladź Miejski Zespół Szkół nr 2 Wyróżnienie I stopnia
SOLWAY Jaworzno Miejskie Centrum Kultury i Sportu Wyróżnienie I stopnia
HOLIDAY Knurów Gimnazjum nr 3 Wyróżnienie I stopnia
HULAJDUSZA MARIUSZA Jaworzno Gimnazjum nr 9 Wyróżnienie II stopnia
TRANS Mysłowice Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyróżnienie II stopnia
ELECTRO Knurów Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej Wyróżnienie II stopnia
ZESPÓŁ TAŃCA FOLKLORYSTYCZNEGO Czeladź Szkoła Podstawowa nr 7 Wyróżnienie II stopnia
ART Mysłowice Studio Ruchu Open Dance Wyróżnienie III stopnia
REFLEX Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
V.I.P Rybnik - Niedobczyce Dom Kultury w Niedobczycach Wyróżnienie III stopnia
WESOŁE NUTKI Żory Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
SEKCJA TANECZNA MIEJSKIEGO GIMNAZJUM NR 1 Knurów Gimnazjum nr 1 Wyróżnienie III stopnia
SZOXTREME Jaworzno Klub NIKO w Miejskim Centrum Kultury i Sportu Wyróżnienie III stopnia
TAKT Jaworzno Miejskie Centrum Kultury i Sportu Wyróżnienie III stopnia
TENERGES Tychy Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Wyróżnienie III stopnia
TEEN DANCERS Kraków Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka Wyróżnienie III stopnia
APLAUZ Jaworzno Miejskie Centrum Kultury i Sportu Wyróżnienie III stopnia
Kategoria od 17 lat
KLEKS Siemianowice Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury im. dr Henryka Jordana I miejsce
MISZ-MASZ (A) Czeladź Miejski Zespół Szkół nr 2 II miejsce
TYSZANIE Tychy Miejski Dom Kultury nr 1 III miejsce
AXES STREET Zabrze Studio Tańca Ulicznego OPP4-CET Wyróżnienie I stopnia
EUFORIA Jaworzno Miejskie Centrum Kultury i Sportu Wyróżnienie I stopnia
ESTRADA BELTANE Sosnowiec Akademia Tańca BELTANE Wyróżnienie I stopnia
STREET DANCE BELTANE Sosnowiec Akademia Tańca BELTANE Wyróżnienie I stopnia
ATRIA Chorzów Wyróżnienie II stopnia
BLACK SABAT Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie II stopnia
FLY DANCE BELTANE Sosnowiec Akademia Tańca BELTANE Wyróżnienie II stopnia
KG BELTANE Sosnowiec Akademia Tańca BELTANE Wyróżnienie II stopnia
VIVERO Rybnik Teatr Ziemi Rybnickiej Wyróżnienie III stopnia
ZYGZAK Czerwionka-Leszczyny Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
EFEKT Rybnik Młodzieżowy Dom Kultury Wyróżnienie III stopnia
PARADOX Jaworzno Miejskie Centrum Kultury i Sportu Wyróżnienie III stopnia
AKTYN Siemianowice Śląskie Gimnazjum nr 4 Wyróżnienie III stopnia
ADAMANT CREW Miasteczko Śląskie Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
GO TO FLOW Chorzów Batory Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 Wyróżnienie III stopnia
INSIDE Lędziny Miejski Ośrodek Kultury Wyróżnienie III stopnia
MOOG Rybnik Fundacja Elektrowni Rybnik Wyróżnienie III stopnia
EXCALIBUR Sosnowiec Zespół Szkół Technicznych i Licealnych Wyróżnienie III stopnia
ENERGY Zabrze Zabrzańskie Stowarzyszenie Cheerleaders - ENERGY Wyróżnienie III stopnia


Sponsorzy Festiwalu:

Pracownia Reklamowa WATERMELON - www.watermelon.com.pl
KONSUL Trofea Sportowe - www.konsul.biz.pl
Szkoła Tańca MARENGO - www.marengo.net.pl
Studio Stylizacji Paznokci ESTI
Centrum Wynajmu Busów - www.mbus.com.pl
Inwestment F.P. Bogdan Jabłoński


1 2
3 4
5 6
7 8
9 10
11 12
13 14
15 16
17 18
19 20
21 22
23 24
25 26
27 28
29 30
31 32
33 34
35 36
37 38
39 40
41 42
43 44
45 46
47 48
49 50
51 52
53 54
55 56
57 58
59 60
61 62
63 64
65 66
67 68
69 70
71 72
73 74
75 76
77 78